Kaip greitai ir originaliai papuošti tortą?  Formelės  - išpjovikliai tinka darbui su cukrine mase, marshmallow zefyrų mastika, pastilažu, tešla. Gana paprastai galima papuošti vaikišką tortą, išpjauti mašinytes, lėktuvus, traktoriukus, laivelius, gyvūnus: arkliukus, drambliukus, liūtukus, kiškius, žuvytes, drugelius, vienaragius, kitus pasakų herojus. Klasikiniams, proginiams, gimtadienio tortams papuošti skirtos gėlyčių: rožių, bijūnų, kalijų, lelijų, gvazdikų ir lapelių formelės. 

Tortų papuošimams gaminti naudojama cukrinė masė.  Galima ją įsygyti įvairaus išfasavimo, priklausomai nuo planuojamos išeigos. Jeigu turima daugiau laiko, galima pagaminti pastilažą arba Marshmallow zefyrų mastiką. 


Pastilažo receptas. Jums reikės:

250 g cukraus pudros, 60 g krakmolo, 30 ml vandens, 5 virtuvinių šaukštų saulėgrąžų aliejaus, 3  virtuvinių šaukštų medaus, 1  virtuvinio šaukšto želatinos.

GAMINIMAS. Želatiną užpilti vandeniu ir palikti išbrinkti. Želatiną dėti ant garų vonelės ir ištirpinti, nuėmus, sumaišyti kartu su medumi ir aliejumi. Cukraus pudrą persijoti kartu su krakmolu. Želatinos masę supilti į cukraus pudros ir krakmolo mišinį ir minkyti rankomis. Jei naudojami maistiniai dažai ir norima vientisos spalvos, juos šlašinti į visą masę, o norint skirtingų spalvų papuošimui, naudoti reikiamą masės kiekį kiekvienai spalvai. Masę sudėti į maišelį ir dėti į šaldytuvą porai valandų. Ištraukus, stalą pabarstyti krakmolu ir formuoti įvairiausius papuošimus.
Marshmallow zefyrų mastikos receptas. Jums reikės:

200 g baltų Marshmallow zefyrų, 2 šaukštų vandens, 350 g cukraus pudros.

GAMINIMAS. Zefyrus aplieti vandeniu ir ištirpinti mikrobangų krosnelėje. Į ištirpusius zefyrus įdėti maistinių dažų, po truputį įsijoti cukraus pudrą, gerai išmaišyti. Cukraus pudros berti iki tol, kol masė primins plasteliną, bus lengvai minkoma, vientisa. Paruoštą mastiką iškočioti ant silikoninio kilimėlio ar modeliavimui skirto kilimėlio, išspausti dekoracijas. Naudokti tam skirtas formeles.